گوهر ناب
خانه / سنگ فیروزه / صادرات سنگ فیروزه نیشابور به ترکیه

صادرات سنگ فیروزه نیشابور به ترکیه

همان طور که می دانید سنگ‌فیروزه محبوبیت زیادی بین افراد دارد به دلیل زیبایی چشم نواز و خواص بی نظیر آن، بسیاری به خرید آن روی آورده اند. این سنگ از قدیمی‌ترین سنگ ها می باشد، استفاده آن در جواهرات باعث شده زیبایی فوق العاده ای را داشته باشد. در ایران باستان آن را به پیروزی می نامیده می نامیدند، و با گذشت زمان استفاده از آن در جواهرات افزایش یافت و مرغوب ترین نوع سنگ فیروزه در ایران و در شهر نیشابور می باشد، که قدمت سه هزار ساله دارد. سنگ فیروزه نیشابور به دلایل فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد که با کیفیت ترین نوع سنگ فیروزه در جهان می باشد.

صادرات سنگ فیروزه نیشابور به ترکیه

مشخصات سنگ فیروزه اصل

مشخصات سنگ فیروزه اصل برای گرانقیمت بودن سنگ فیروزه افراد بسیاری به خرید و فروش آن روی آورده اند، که این باعث افزایش تقلب در این میان می گردد. برای شناخت سنگ فیروزه نیاز به آگاهی ویژه‌ای در این مورد دارد. تا جلوی هرگونه تقلب گرفته شود.

سنگ فیروزه ایرانی الاصل نوع مرغوب آن می باشد، که پرطرفدار ترین سنگ بین ایرانیان است و در رنگ های سبز و آبی تیره و روشن در بازار وجود دارد. فیروزه نیشابور با ارزش‌ترین فیروزه در جهان می باشد، و بر اساس سنگ معدن ، استخراج و شکل ظاهری قیمت آن تعیین می گردد هرچه رنگ سبز موجود در فیروزه بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر است.

همچنین نوع معدن بسیار در تعیین قیمت آن مهم است، زیرا در شهرهای دامغان و کرمان نیز سنگ فیروزه وجود دارد، اما سنگ فیروزه نیشابور کیفیت بالاتری دارد و به همین نسبت قیمت آن نیز افزایش می‌یابد. شکل ظاهری آن نیز به صورت عجمی و شجری می باشد که تأثیر چندانی در تعیین قیمت دارد.

سنگ فیروزه خواص بالایی بر سلامت جسم و روح دارد، برای تقویت چشم از آن استفاده می شود. به صورت نگاه کردن به آن یا استفاده آن در تهیه سرمه برای درمان شکم درد بسیار موثر بوده، در قدیم سنگ فیروزه برای درمان شکم درد استفاده می گردیده، همچنین بیماری های ریوی و تقویت تارهای صوتی. از نمونه خواص دیگر آن می باشند.

عواملی همچون جلوگیری از افسردگی و استرس و اضطراب، تامین مواد غذایی مورد نیاز بدن، ایجاد نشاط و شادی برای بدن، همچنین در سلامت روح بسیار موثر است. برخی آن را سنگ آرامش می دانند و برای افزایش دوستی، عشق، مهر و محبت از آن استفاده می شود. یا در مواردی به عنوان چشم زخم در انگشتر یا گردنبند به کار میرود، سنگ فیروزه لاکچری برای استفاده در مهمانی ها نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش مرغوب ترین سنگ فیروزه نیشابور

فروش مرغوب ترین سنگ فیروزه نیشابور با توجه به نکاتی که در قسمت بالا یاد شد، می‌دانید که سنگ فیروزه نیشابور از خواص بالایی برخوردار بوده و محبوبیت زیادی بین افراد دارد، به همین دلیل بسیاری از افراد به خرید و فروش آن روی آورده‌اند و امکان ایجاد تقلب در این زمینه بسیار افزایش یافته است. این سایت ایجاد شده تا با جلوگیری از واسطه در این میان سنگ مرغوب و با کیفیت نیشابور را بدون هیچ پرداخت هزینه اضافی به دست خریداران برساند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مجید بوژآبادی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09159341209
پست الکترونیکی: buzhabadi@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید سنگ فیروزه نیشابور به صورت کیلویی

خرید سنگ فیروزه کیلویی، یکی از بهترین و برترین روش هایی است که تولید کنندگان انواع دستبند و گردن بند با استفاده از آن سنگ ها را تهیه می کنند. امروزه راه ها و رو

دیدگاهتان را بنویسید